štvrtok 5. februára 2015

January weekendIn the end of January, we spent a weekend in a camp resort in central Slovakia. When we came, everything was brown, foggy and it was raining the whole Saturday. Sunday morning we woke up and most of the ground was covered with snow. Suddenly the whole place looked much more beautiful. Snow does magic to some places. I am not sure if the animals enjoyed it as much as I did, but they seemed they don´t mind. And look at that funny lama face! I love her teeth :-) !
We stopped to visit our friends, who temporarily lived in an old charming house nearby with even more charming garden. We sipped tea and ate cookies and talked inside a cozy room with fireplace, while the flurries outside were trying to do their job. I do not have a chance to visit friends very often, and I should! It was such a nice time!

Koncom januára sme boli na víkend na strednom Slovensku, v jednom voľnočasovom rezorte (teda tábore).
Keď sme dorazili, bolo sychravo, hnedo a škaredo, celú sobotu pršalo. V nedeľu ráno sme sa však zobudili do bieleho snehového rána. Sneh robí zázraky. Všetko je odrazu krajšie. Nie som si istá či si to mysleli aj zvieratká, ale nevyzerali, že by im sneh nejako zásadne prekážal. A pozrite si tú lamu! Úžasné zuby, čo?
Zastavili sme sa aj navštíviť kamarátov, ktorí mali v tom čase prechodný domov v jednom šarmantnom starom dome neďaleko s ešte šarmantnejšou úžasnou záhradou.
A tak sme sedeli v útulnej izbe s kozubom, popíjali čaj, chrúmali sušienky a debatovali, zatiaľ čo vonku sa snehové vločky snažili zo všetkých síl. Nemám veľa možností chodiť po návštevách , ale mala by som to zmeniť(haló, nechcete ma niekto? vy ste u nás vítaní)! Veď ja strašne rada chodím po návštevách a bolo to super Peťo a Laďka!


Žiadne komentáre: