piatok 26. septembra 2014

Summer diaries IV. - High Tatras - part 1.


Ok, so the summer adventures go on! (even as I am writing this, it is already autumn and I feel pretty bad with some nasty cold or virus)
From Turík, we traveled to High Tatras to meet my "sister" and her family. We stayed at Sliezsky dom, the most highly situated mountain hotel in Slovakia,  1670 meters above the sea level, right next to a beautiful Velické pleso in Velická valley. The older I get the more I enjoy peace and quite places, and this is one of them. Because you have nowhere to go from there but to the mountains.
As we were there with some little buddies, long and complicated trails were not an option. We took an easy walk to a Batizovské pleso. I was eager to go further, so me and my hubby decided to continue the trip to Popradské pleso. I have never been there before and I have to say I loved the view revealing this blind lake surrounded with beautiful mountains (see the top picture). The descent is not really good for my knees, so it took ages for me to go down to the blind lake, but I was still happy that we went down this trail. From Popradské pleso it takes approximately 50 minutes to get to Štrbské pleso, where you can catch the famous Tatra tram to other locations. This was a beautiful day in the mountains!

Tááák, letné dobrodružstvá pokračujú! (aj keď teraz keď to píšem je už jeseň a ja sa cítim dosť naprd s nejakým vírusom)
Z Turíka sme šli do Vysokých Tatier, kde sme mali naplánovaný víkend s mojou "segrou" a jej rodinkou. Bývali sme na Sliezskom dome, čo je najvyššie položený horský hotel na Slovensku, a to vo výške 1670 metrov nad morom, hneď vedľa krásneho Velického plesa vo Velickej doline.
Čím som staršia, tým viac si užívam pokoj a ticho, a toto je jedno z miest, kde sa to dá. Pretože odtiaľto sa nedá ísť nikde, len do hôr.
Keďže sme tam boli aj s malými deťmi, dlhé a komplikované trasy boli mimo. Vybrali sme si jednoduchú vychádzkovú cestu na Batizovské pleso. Ja som však veľmi chcela pokračovať ďalej (aby som mala naozaj pocit, že som bola na túre :-) ), a tak sme sa s mojím mužom  pokračovali  na Popradské pleso. Nikdy predtým som tam nebola a musím povedať, že ten výhľad, keď sa nám dole ukázalo pleso obklopené nádhernými vrchmi, stál za to(viď foto hore). Zostup k Popradskému plesu nebol nič moc pre moje kolená a trvalo mi to naozaj večnosť, ale aj tak som bola rada že sme šli. Z Popradského je to tak 50 minút na Štrbské, kde môžete nasadnúť na známu Tatranskú električku a previezť sa na ďalšie miesta.
Nádherný deň v horách toto!
 
Žiadne komentáre: