štvrtok 19. marca 2015

Brussels walk
In the beginning of March I visited Brussels for the first time. My friend Adrika accomodate us (me and M.) in her beautiful house, drived us from and to the airport and did everything so we would feel like at home.  We had a great time with her and her son Oskar.
It was a really short visit, but I think I had the chance to get the feeling of the town, even though I definitely did not see eerything. Here are some pictures from our walk in the city, I left our Mannen Pis and other famous sights... In the afternoon we took a walk near Adrika´s house. It is a beuatiful neighbourhood with lot of houses in art nouveau style, charming laks Etangs d´Ixelles and an old monastery Abbaye de la Cambre.

Začiatkom marca som bola po prvýkrát v Bruseli. Ubytovala nás (M. a mňa) kamarátka Adrika vo svojom nádhernom dome, odviezla na z a na letisko a robila všetko preto, aby sme sa tam cítili ako doma. Asi preto nám tam bolo tak fajn a tešili sme sa, že sme strávili zopár spoločných chvíľ s ňou a malým Oskarom.
Boli sme tam celkom na krátko, ale myslím, že som získala z mesta nejaký pocit, aj keď sme zďaleka nevideli všetko.
Tu je zopár fotiek z prechádzky po Bruseli, zámerne som vynechala klasické atrakcie ako Manneken Pis a podobne..
Poobede sme sa šli prejsť aj s Adrikou a Oskarom po okolí tam, kde bývajú. Je to krásna štvrť, kde nájdete veľa domov postavených v štýle art noveau, krásne jazerá  Etangs d´Ixelles a veľmi príjemné zákutia starého opátstva Abbaye de la Cambre. A svietilo nám slniečko, čo je v tomto období vždy tak trocha o náhode.

He really has a Green Thumb!

Les Galeries Saint Hubert

In the streets of Brussels

Nice detail on the shutters.

View towards the famous Grand Place (Town hall in the picture)

We stumbled upon a popular thrift market. It looked liked people just empty their trash there really :-)


Lovely house in art nouveau style

I love those houses!


Beautiful afternoon sun at Etangs d´Ixelles

Abbaye de la Cambre
Žiadne komentáre: